+38 (066) 95 349 51 +38 (097) 77 888 44 Україна, Херсонська область, Скадовський район, смт. Лазурне, вул. Сонячна 75-77 GPS: 46.08145, 32.50878

UKR  RUS

Тут мав би бути якись копіпаст з Вікіпедіі, по типу “London is the Capital of Great Britain…”. Але це нікому не цікаво. А цікавим буде, наприклад, наступне….

ТАЄМНИЧА ІСТОРІЯ КУРОРТНОЇ ХЕРСОНЩИНИ

Свого часу, німецька ложа під керівництвом Адольфа Кніге (псевдонім Филоном), заснувала іллюмінатство в Парижі. Однак, під час Révolution française 1789 року представникам впливових у Франції масонських лож довелося покинути батьківщину. Весь рід
Кніге втік до Росії. Сюди ж біг иллюминат ще однієї французької ложі Дюверже де Горан, автор відомих памфлетів про Людовіка, з яких почалася французька революція, а з ним і його рідні. Цікавий факт. У Скадовському та Голопристанському районах Херсонської області між колишніми маєтками «Емануіловка» графа Сен-Прі та маєтками Рувье, Потьє, Васалів і Марі знаходиться село Чалбаси. І серед жителів цього села поширено прізвище … Гаран. А в метричних книгах села, які збереглися тільки з 1846 р, Гарани значаться як переселенці, що вільно купили землі. Ще факт. У тому ж Голопристанському районі, в селі Покровка, значно віддаленому від інших сіл і розташованому на Кінбурнській косі, значаться як корінні жителі, інші переселенці – Книга. Цілком можливо, що це україномовна прізвище нащадків тих самих Кніге .


Дивний француз

У 1803 році масон, герцог де Рішельє дю Плесі, близький друг Олександра І і Великого князя Костянтина, прибув до Одеси з метою побудувати місто Сонця, де всі будуть щасливі і рівні. Під крило герцога з усієї Росії стали з’їжджатися емігранти, які втекли з революційної Франції. Майже одночасно з Рішельє в Росію прибув і Комерції Радник Кавалер всіх гільдій Вільгельм Рувье з сім’єю. Він отримав від російського государя величезні землі під розвиток вівчарства та виноградарства. Це – практично вся територія Голопристанського та Скадовського районів Херсонської області. Саме тут Рувье заснував 12 маєтків: Софіївка, Ново-Софіївка, Миколаївка, Буркути, Келегейскі хутори, Облої, Малі Копані, Кларовка, Залізний Порт, Федорівка, Михайлівка, Чорномор, землі, на яких зараз розташований Чорноморський біосферний заповідник, острів Джарилгач, Тендрівську косу, маєток в Судаку, землі в Феодосійської долині і землі, на яких засновано маєток «Ласпі». Крім виділеної землі, Рувье отримав грошову позику для розвитку вівчарства. Згідно з умовами договору, якщо протягом 10 років землі не були б освоєні, вони повинні були бути повернуті державі. Цього не сталося. У 1815 році в палаті Цивільного суду в Санкт-Петербурзі Рувье вступив в довічне володіння землями, з подальшою передачею їх його нащадкам.


Незвичайний момент.

Якщо на карті розташувати маєтки, засновані Рувье, то чітко позначиться коло. Одна півкуля кола йде під море і затоку, друге півколо – це його маєтки. Між маєтками будувалися оглядові вишки. А в охорону Рувье наймав Нагайців. Завозилися навіть верблюди, для робіт і охорони стад овець. У книзі з оксамиту з тисненним написом «герцогу в дар від Рувье» автор розповідає про перспективи розвитку вівчарства. В Одеській Державній науковій бібліотеці значиться, що така книга була на зберіганні. Але нині – втрачена. Цікаво, що Вільгельм Рувье вів дуже замкнутий спосіб життя. Зовсім не спілкувався з сусідами-поміщиками. Тим часом, деякі історики називають рід Рувье, не інакше як – ідеологами масонства. Можливо, в цьому і криється розгадка замкнутісті? Герб Кларовского маєтку підтверджує причетність Рувье до вільних мулярів, ​​зокрема – до могутнього масонського ордену «Три зірки». На гербі зображено три зірки, вівця і дерево. Три зірки – знак масонського ордену. Вівця – виробництво, яким Рувье займався. Дерево … Існує два варіанти: древо Жизора – символ масонського багатства. Інший варіант – дубовий гай, який зуміли в пісках виростити французи.

До речі, на родовому гербі графів Воронцових теж зображені «Три зірки», що вказує і на приналежність Воронцових до цього європейського ордену.

Масонський храм

У Круглоозерці, зовсім поруч із Лазурним та Залізним Портом, досі збереглася загадкова архітектурна споруда. Детальніше…

По матиріалах
Марини Тарасової

Закрити меню