Навіть в сучасному світі залишилися місця на карті, які офіційно визнані безлюдними. Одне з таких місць – невеликий, але гарний острів Джарилгач. Крім гарної природи він має досить багату історію, яка корінням сягає далеко до Стародавньої Греції. Знаходиться острів в Чорному морі і по площі є найбільшим островом України та Центральної Європи. Загальна площа – 62 кілометри. Офіційно вважається безлюдним.

Острів має досить цікаву історію. Згадки про цей острів можна знайти в працях Птолемея і Геродота. Існує і офіційний міф про створення та виникненні коси. За віком його відносять до періоду Троянської війни.
Джарилгач і Тендрівська коса називалися Ахіллесове ристалище у Геродота, Дромос Ахиллеос у Плінія Старшого або Ахіллів Біг у Помпония Мели. Ці острови, утворені наносами річок, в давнину були суцільною косою загальною протяжністю понад 130 км. У давнину вважали, що на цій косі Ахілл тренувався в бігу, а за іншими джерелами він переслідував Ифигению викрадену Артемідою.
Сьогодні цей безлюдний острів являє собою причорноморську рівнину. На острові ростуть характерні для цієї смуги трави. Рясно представлені на острові лікувальні грязі. Є джерела чистої, прісної питної води. Острів відомий, як місце міграції деяких птахів. З тварин острів багатий оленями, лисицями, кабанами, дикими зайцями та іншими представниками фауни.
Однією зі збережених візитних карток острова Джарилгач є маяки – старий і новий. Вік старого маяка налічує більше сотні років. За історичними даними, встановлен він був ще в 1902 році. Проектувався він майстрами з Парижа. На момент будівництва старий маяк знаходився в видаленні 200 метрів від води. Сьогодні він знаходиться практично в воді.
Новий маяк був побудований відносно недавно. Дата будівництва – 1997 рік. Він розташовується всього в ста п’ятдесяти метрах від старого маяка. Робота нового маяка налагоджена таким чином, що він може функціонувати і без допомоги людини. У денний час він здатний накопичувати енергію сонця, а в нічний час він працює в автоматичному режимі проблиску.
Крім знаменитих маяків, на острові є руїни старих будівель, частина з яких на даний момент знаходяться в воді.