+38 (066) 95 349 51 +38 (097) 77 888 44 Україна, Херсонська область, Скадовський район, смт. Лазурне, вул. Сонячна 75-77 GPS: 46.08145, 32.50878

UKR  RUS

Знаходиться недалеко від населеного пункту Рибальче, Херсонської області. Протягом багатьох років Аджигольський маяк вказував мореплавцям шлях і попереджав про небезпеку. Конструкція вражає своєю витонченістю і деякої ажурністю. Закінчення її будівництва припадає на 1911 рік. Цікаво, що висота Аджигольського маяка становить 67 метрів. Місцеві жителі його іноді ще називають «Станіслав-Аджигольським заднім». Пов’язано це з тим, що знаходиться маяк неподалік мисів Аджигол і Станіслав Дніпровського лиману. З особливостей локації необхідно відзначити складність географічного положення з точки зору навігаційних можливостей, особливо в період осінніх туманів.
Об’єкт привертає увагу не тільки в якості «помічника» для судів, а й значного пам’ятника архітектури. Його будівництво велося відповідно до проекту знаменитого інженера Володимира Шухова. Саме йому належить авторство створення найпотужніших сітчастих сталевих конструкцій.
Оскільки об’єкт знаходиться в 1500 метрах від берега, на шляху до нього вдасться помилуватися водною гладдю і пейзажами. У теплу пору року туристів доставляють до Аджигольській маяка на човнах, в холодну – по льоду. Прибувши на місце, варто звернути увагу на невеликий будиночок доглядача. Якщо погодні умови дозволять і охорона буде в гарному настрої, можна піднятися на вершину маяка за допомогою гвинтових сходів, яка виконана в закритій центральній трубі, з діаметром до 2 метрів. Дивлячись з землі на незвичайну конструкцію Аджигольській маяка, перше, що спадає на думку щодо його конструкції – плетіння, подібно до того, яке використовується при виготовленні кошиків з лози. Власне, відповідний принцип посилення конструкції і підштовхнув Шухова до створення гіперболоїдних об’єктів. В даний час, життя на маяку можна назвати автономним в принципі. Всі елементи освітлення замінені світлодіодами. Електрика виробляється сонячними батареями (раніше працювали генератори). Водопостачання організовано за допомогою 40 метрової свердловини.

GPS координати: 46° 29′ 32.4″ N, 32° 13′ 57.4″ E

Як доїхати

Аджигольський маяк розташовується в Херсонській області, недалеко від приморського селища Лазурне. Дістатися до місця призначення можна на громадському транспорті, маршрутних таксі або рейсових автобусах, або на власному автомобілі. В середньому, дорога займе 60-90 хвилин, за які знадобиться пройти близько 52 кілометрів шляху в північному напрямку, в бік Херсона. Доїхавши до селища Нова Збур’ївка, буде потрібно «піти» вліво і слідувати ще 20 кілометрів до селища Рибальське. Приїхати потрібно до причалу, звідки вже необхідно взяти напрокат судно або приєднатися до групової екскурсії (якщо вона буде проводитися) і слідувати по воді до самого об’єкта.

Закрити меню